“Mucizeler, mucizelere inananların başına gelir!”

Ne kadar basit bir soru aslında. Ve en zor şeyin “basitlik” olduğu çağımız için cevaplaması ne de zor bir soru…

En doğru cevabı, onun koçluk eğitiminden geçmiş, onunla çalışma ve tanışma fırsatını yakalamış olanlar verecektir mutlaka. Burada (link: http://www.turkanakdeniz.com/ne-diyorlar/ ) o cevaplardan bir kısmı yer almaktadır. Kendisi bu soruyu şöyle cevaplayacaktır:

İnsanın özünde bulunan iyilik ve sevgi; doğada bulunan kargaşa ve saldırganlığın en büyük panzehiridir. Koçluk aslında, sizde zaten var olan potansiyeli harekete geçirmeyi ve size gücünüzü geri vermeyi sağlar… Anahtarı ısrar ve inançtır; zaferi, insanın zaferidir. İyiliğin ve sevginin mutlak başarısıdır. Ben, Türkan Akdeniz, bu başarıya inanıyorum ve bu başarının bir parçasıyım .

“Hiç bir zaman geç kalmadınız,

Kaç kere yoldan dönmüş de olsanız,

Kaç kere döndürülmüş de olsanız,

Dünyanın bütün günahını taşıyor da olsanız,

Hayatınızdaki her şeyden kendinizi suçlu hissediyor da olsanız,

Kendinizin “Yüreğiniz” tarafından kabul edileceğine inanmıyor olsanız da,

Siz yine de “kendinize, yüreğinize” yürüyünüz…

Hiç kimse size inanmasa da, siz kendinize inanın…”

Mevlana

 

Türkan Akdeniz; Türkçe, İngilizce ve Rumence dillerinde koçluk hizmeti vermektedir. Türkan Akdeniz 2012-2015 yılları arasında ICF – PCC ünvanı ve 2012′den beri Strozzi Institute Somatic Coaching programının tüm kademelerini tamamlayarak Certified Somatic Leadership Coach unvanına sahip olmuştur. Türkan Akdeniz, Türkiye’nin en büyük özel bankalarından birinde genel müdürlük ve şubeler başta olmak üzere müfettişlik ve yöneticilik düzeyinde uzun yıllar çalışmış ve bu tecrübesini bir gelişim mühendisliği felsefesi oluşturmakta kullanmıştır.

600’den fazla şube müdürüne ve 1400’den fazla bireysel bankacılık müşteri ilişkileri yöneticisine, daha yüksek performans ve iş gelişimi konularında liderlik ve koçluk yapmıştır. Bu yolda edindiği tecrübeyle Türkan Akdeniz, mevcut organizasyon içinde yeni bir departman kurmada, departmanlar arası etkin iletişim sağlayarak sinerji oluşturmada, yeni uygulamaların hayata geçirilmesinde, yeni kavramların benimsetilmesinde yenilikçi fikirlere ve uygulamalara sahiptir. Bireysel bankacılık alanında müşteri memnuniyeti ve satış odaklı, yenilikçi, vizyoner takımlar oluşturmak gibi yeniliklere imza atmada, şube ve genel müdürlük birimlerinde üstün performans bazlı takımlar oluşturma konularındaki geniş tecrübesiyle, istenen sonuçlara ulaşılmasını sağlamada ustadır.

Türkan Akdeniz’in kurumsal ve bireysel koçluktaki başarısı; yalnızca iyi bir bütünsel gözlemci ve dinleyici olmasında değil, aynı zamanda karşısındaki kişilerin ihtiyaçlarına odaklı, empatiye dayalı kişisel yaklaşımında saklıdır. Bu yaklaşım, üstün koçluk yeteneğiyle birleştiğinde Türkan Akdeniz’in Türkiye genelindeki üstün performansa dayalı neticeleri birer sürpriz olmaktan çıkmaktadır. “Önce İnsan” yaklaşımı Türkan Akdeniz’in koçluğa bakış açısının özüdür.

“Mucizeler, mucizelere inananların başına gelir!”

Türkan Akdeniz daha yüksek performans için gerekli temel davranışlara yoğunlaşarak liderlik gelişiminde güçlü yanlara odaklı bir yaklaşım izler. 20 yılı aşan bir süredir, kendisi bir mucize olan insanla, mucizeler yaratır. Yönetici koçu olarak kurumlara, kurumlardaki ekiplere ve bireylere başarıya götüren yolun sırrını ve inancı aktarır.

Türkan Akdeniz, her an ulaşılabilir, takipçi bir yönetici koçu, mentor ve danışmandır. Hangi alanda çalışıyor olursa olsun, hizmet verdiği kişinin veya firmanın umudu kırılsa, tünelin sonundaki ışığın şavkını kaybetse bile; Türkan Akdeniz o parıltıları göstermenin bir yolunu bulur ve takip edilen sürecin peşini asla bırakmaz, bıraktırmaz.

Mucizelere olan inancının kazanımlarını, her gün kendine ve çevresindeki şanslı kişilere tekrar kanıtlayan Türkan Akdeniz, 1967 yılında Medgidia Romanya’da doğdu. Evli ve bir erkek çocuk annesidir.

Yorum

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir