“Mucizeler, mucizelere inananların başına gelir!”

Yükseklik korkusu sanılandan çok daha sık görülen derin bir fobidir. Sadece fiziksel yüksekliklerden değil; insanlar kendi ulaşabilecekleri yükseklerden de korkarlar çoğu zaman.

Potansiyellerini ortaya çıkardıklarında varabilecekleri yerlerden, bu mevkinin getireceği sorumluluklardan çekinirler. Yüzlerce bahane yaratırlar kendi yetersizliklerine dair: Ve dışarıdan gelen bahaneleri de kolayca kabul ederler.

Yüzlerce bahaneyle yarattığımız yetersizlik hissi; insanı kısıtlayan ve yaşamdan alınabilecek gerçek tatları görmesini engelleyen güçlü bir kabuk oluşturur. Kabuğun sahibi bunu reddedecek, bunun “bir engel değil koruyucu bir sığınak” olduğunu iddia edecektir… Çünkü o kendi inancınca “yetersiz”dir.

Yetersizlik kabuğunun dış yüzeyi çok sağlamdır; bu nedenle ancak içeriden kırılabilir. Bir koç olarak, sizin adınıza o kabuğa vuramam… Ancak sizin, her defasında daha güçlü vurmanızı sağlayacak yolları bulmanıza destek olabilirim.

Çünkü ben kabuğumu kırdım…

Dışarıdayım…

Ve burada gördüklerimi sizin de görmenizi istiyorum.

“Tek gerçek yolculuk, aynı gözle yüz değişik ülkeyi dolaşmak değil, aynı ülkeyi yüz değişik gözle görebilmektir.”

                                                                                                                                                Marcel Proust

Koçluk, hayatınızı düzene kavuşturarak içinizdeki tüm potansiyeli ortaya çıkarmakta kuvvetli bir araçtır; hayatınıza istikrar, büyüme, başarı, tatmin ve dengeyi bir araya getirmeniz konusunda size yardımcı olur. Koçluk, başarının herkes için farklı olduğunun bilincinde olarak sizin özel yaşamınızda denge ve uyumu elde etmenize destek olur. İlişkiler, kültürel farklılıklar, yaşam denge çarkı, değerler, iletişim becerileri, etkinlik gibi pek çok konuda farkındalığa ulaşarak sizin kendi kabiliyetlerinizi keşfetmenizi ve etkili bir şekilde kullanabilmenizi sağlar.

Türkan Akdeniz ile iletişime geçmek için: ta@turkanakdeniz.com

Yorum

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir